B-B TEKSTİL TESLİMAT

GÖNDERİ SEÇENEKLERİ
Haftaiçi saat 12:00’a kadar vermiş olduğunuz organik pamuk siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Cuma günü öğleden sonra veya haftasonu vermiş olduğunuz siparişleriniz ise Pazartesi günü kargo firmasına teslim edilmektedir. Siparişleriniz kargoya teslim edildikten sonra teslimat süresi İstanbul içi bir (2) iş günü, İstanbul dışı ise iki ile beş (2-5) iş günü arasındadır. Şirket standardı gereği tüm kargolar PTT Kargo’ya teslim edilmekte olup, özel talebiniz doğrultusunda veya tarafımızca gerekli görüldüğü durumlarda başka kargo şirketi ile gönderilebilmektedir.
Yukarıda belirtilen süreler işlem yoğunluğuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir, bu gibi durumlarda tarafınıza bilgi aktarılmaktadır.
Siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra kargo takip numaranız mail adresinize gönderilmektedir. (Bu mail önemsiz kutunuza düşebilir.)
Aynı gün kargo süreci, kargo ve teslimat için elverişsiz olan hava şartlarına, kargo firmalarının bu şartlardaki alım ve dağıtım politikalarına, kampanya ve resmi tatil dönemlerindeki işlem yoğunluğuna bağlı olarak bir ile beş (1-5) iş günü içerisinde işleme alınabilmekte ve kargo firmasına teslim edilebilmektedir.

KARGO ÜCRET POLİTİKASI
Kargo ücretleri ürünlerimizin sayısına ve ağırlıklarına bağlı olarak hesaplanmaktadır.
“Kargo ücretsiz” etiketli ürünlerde kargo ücreti www.b-b.com.tr tarafından karşılanmaktadır.

B-B TEKSTİL İADE

İade ve değişim hakkı:
Değiştirmek veya iade etmek istediğiniz ürünleri siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren ondört (14) gün içerisinde ürün ve fatura ile birlikte geri gönderebilirsiniz. Ürünlerin iade veya değişim yapılabilmesi için aşağıdaki iade ve değişim koşullarına uyması gerekmektedir.
İade ve değişim koşulları:
Ürün veya ürünler, teslim alındığı esnadaki hali ile orijinal ambalajında ve orijinal faturası ile birlikte gönderilmelidir. İade veya değişim talebi ile tarafımıza gönderilen ürünün/ürünlerin ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir.
İade veya değişimi sağlanamayan ürünler:
Orijinal faturası gönderilmeyen ürünler,
Orijinal Ottocotton etiketi bulunmayan ürünler,
Ürünün ayıplı çıkması dışında hijyen açısından tehlike arz edebilecek ürünler
Orijinal kutu veya ambalajı bozulmuş, kutu veya ambalaj üzerinde direk koli bandı yapıştırılmış, kargo teslimat fişi basılmış ürünler (Bu konuda sorun yaşamamak için orijinal kutunun harici bir koruyucu materyal ile sarılması gerekmektedir.)
tarafımızca kabul edilmeyecek ve işleme alınmayacaktır.
İade veya değişim formu:
İade veya değişim talebinize ilişkin buraya tıklayarak iade veya değişim talebinizi belirten formu doldurmanız gerekmektedir. İlgili formda yer alması gereken bilgiler aşağıdaki gibidir;
T.C kimlik numaranız,
Değişimini talep ettiğiniz ürünün/ürünlerin bilgisi,
Bu bilgiler doğrultusunda işlemleriniz daha hızlı gerçekleşecektir.
İade veya değişim formu doldurulmadan yönlendirilen ürününüz/ürünleriniz iade kapsamında değerlendirilecektir.
Ücretsiz değişim hakkı:
Değişim talebinizi belirten Ürün Değişimi formunu doldurup değişim yapmak istediğiniz ürünü/ürünleri PTT Kargo ile gönderdiğiniz takdirde kargo ücreti alınmayacaktır. Ürün veya ürünlerinizin tarafımıza ulaşması itibariyle yeni ürününüz beş (5) iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir. (Kampanya dönemlerinde değişim işlemleriniz on (10) iş gününü bulabilmektedir.)
İade hakkı:
Satın almış olduğunuz ürün veya ürünleri ondört (14) gün içinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünün kesinlikle kullanılmamış olması, ticari vasıflarını yitirmemiş olması, ambalaj ve içeriklerinin tam olması gerekmektedir. Müşterilerimiz, ürünü teslim aldığı gibi iade etmekle yükümlüdür. Böyle bir durumda, iade isteğinizi belirten Ürün İade formunu doldurup, ürün ve faturanızı firmamıza kargo ile gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapılıp iadesinde kusur olmadığı birimlerimizce onaylandıktan sonra, beş (5) iş günü içerisinde ürünün/ürünlerin ücreti hesabınıza veya kredi kartınıza geri aktarılacaktır. Bu işlemler sırasında oluşacak kargo ücretleri tarafınıza aittir. Ottocotton, üründe yırtılma, bozulma, tahrip, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. (Kampanya dönemlerinde iade işlemleriniz on (10) iş gününü bulabilmektedir.)
İade veya değişiminiz ottocotton.com’a ulaştı bilgilendirmesi:
İade veya değişimini istediğiniz ürün/ürünler tarafımıza ulaşıp işleme alındığı esnada sizlerle iletişime geçilmektedir.
Geri ödemeler:
İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde B-B Tekstil geri ödemeleri beş (5) iş günü içerisinde bankaya iletmektedir. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.
İade ve değişim adresi:
B-B.com.tr Online:
B-B TEKSTİL SAN VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ
Seyrantepe mah. İbrahim Karaoglanoglu cad.
Aldoganlar İs Merkezi No:95/4
34418 Kagithane İSTANBUL

İletişim bilgileri:
Destek için info@b-b.com.tr adresine e-posta gönderebilir veya 0 212 284 45 00 numaralı telefonu arayarak B-B Tekstil Müşteri Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.